Používanie cookies

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním tejto web stránky s týmto použitím súhlasíte. Podrobnosti nájdete tu.

Rozhovor s Benjaminom Kärstom

  • Prestup z inej pozície

    Spoločnosť MEWA ponúka perspektívy a možnosť vydať zo seba to najlepšie.

  • Rodinná atmosféra

    U nás sú v centre pozornosti ľudia: Ľudia tvoria spoločnosť MEWA.

  • Férovosť voči zamestnancom

    Spoločnosť MEWA preukazuje dôveru a vsádza na férový, otvorený vzťah.

„Spoločnosť MEWA som vždy vnímal ako celok: zdravý rodinný podnik, rozumné investície, perspektívne uvažovanie, solídne perspektívy a plošná organizácia vzťahov. Predaj je súčasťou mojej DNA, 15 rokov som pracoval a predával v našom durínskom obchode s obuvou. Po absolvovaní strednej obchodnej školy som medzi iným pracoval ako manažér pre kľúčových zákazníkov výrobcu zariadení pre automobilový priemysel.

 

V roku 2009 som prestúpil na predajné oddelenie pre veľkých firemných zákazníkov v spoločnosti MEWA a rýchlo som si všimol jednu vec: MEWA je iná. Spoločnosť je v porovnaní s inými organizovaná výrazne aktívnejšie a stručnejšie. Panuje u nás skutočný tímový duch. V odbyte je to nezvyklé, pretože tam vlastne panuje konkurencia. Ale u nás si kolegovia vzájomne pomáhajú a v súkromí sa pravidelne stretávame a telefonujeme si.

 

Na jednej strane som človek s intuíciou pre predaj, na druhej strane vždy vnímam ostatných ako ľudí. Charakternosť a dobré srdce sú pre mňa stokrát dôležitejšie ako vysoké IQ. Vzájomné férové chovanie je nielen investícia do dôveryhodného obchodného vzťahu, ale je aj zárukou spokojnosti. V spoločnosti MEWA existuje veľa dôvodov, aby človek pritom zostal: Predovšetkým oceňujem podnikateľskú víziu rodinného podniku, dáva mi istotu a dlhodobú perspektívu – už len kvôli tomu sa oplatí zostať motivovaný.“

Benjamin Kärst, manažér predaja pre veľkých firemných zákazníkov, južné Nemecko, spoločnosť MEWA