DSC00047-Bearbeitet.jpg

S naším berlínskym mestským servisom ideme v ústrety klimatickej neutralite

„Posledná míľa“ s nákladným kolom

Nákladné kolo v Berlíne

Naše pracovné a business oblečenie rozváža od leta 2021 v centre Berlína nákladný bicykel. Servisní vodiči tak nemusia jazdiť s vypraným oblečením k zákazníkom priamo z pobočky v Groß Kienitz, ale do zberného miesta „Mall of Berlin“. Odtiaľ sa o ďalšiu prepravu starajú nákladné elektrobicykle či minivany, taktiež na ekologický pohon.

Vďaka tomuto konceptu dvojfázového dodávania je možné dosiahnuť až 60 % úsporu CO2 v porovnaní s čisto nákladnou dopravou. Zase sme tak o krok bližšie k nášmu cieľu úplne klimaticky neutrálnej distribúcie. „Nový servis vyzdvihovania a doručovania prebieha na 100% úspešne a pre zákazníkov sa nič nezmenilo,“ hovorí Kay Simon, vedúci konceptov mobility v spoločnosti MEWA.

Nákladné elektrobicykle s nabíjacím boxom a kabínou pre vodičov pochádzajú od výrobcu ONOMOTION. Princíp kontajnera umožňuje rýchlu výmenu nákladu, aby zostali odevy čisté a bezpečne uložené až do dodania. Nákladné kolo MEWA by malo do budúcnosti prekonávať posledné kilometre k zákazníkom v centrách miest, kde je hustá prevádzka. Teda tam, kde majú naši vodiči nákladných vozidiel problém nájsť miesto na zastavenie alebo tam, kde nie je možný priamy vjazd.

Klimaticky šetrný mestský servis bude tento rok zavedený aj v Hamburgu a nasledovať budú ďalšie veľké mestá.