Používanie cookies

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním tejto web stránky s týmto použitím súhlasíte. Podrobnosti nájdete tu.

Putztuchsystem

Viacnásobne použiteľné čistiace utierky alebo čistiaci papier?

Šetrite životné prostredie: s viacnásobne použiteľnými utierkami miesto jednorazových utierok!

Viacnásobne použiteľné alebo jednorazové? Varianty čistiacich handier pod lupou

Čistiace handry majú v princípe iba jednu úlohu: spoľahlivo vyčistiť čistené stroje a nástroje. Či v priemysle alebo remeselníctve, čistiace handry sa používajú denne a sú aj denne potrebné. Vypracovali ste už niekedy pre váš podnik porovnanie medzi jednorazovými čistiacimi utierkami, ako sú kotúče s čistiacimi utierkami a čistiaci papier, voči viacnásobne použiteľným čistiacim utierkam?

Viacnásobné použitie prináša pridanú hodnotu

Práve s ohľadom na životné prostredie bodujú jednoznačne opätovne použiteľné čistiace utierky. Tieto sa môžu tiež prenajímať v rámci praktického plného servisu. To znamená, že čistiace utierky sa po použití pravidelne vyzdvihnú, ekologicky vyperú a donesú znova späť na nové použitie. Vďaka vysokej kvalite produktu sa môžu prať až 50 krát. Ak je utierka opotrebovaná, automaticky sa vymení za druhú. V protiklade k tomu putuje bežná jednorazová čistiaca utierka po jednorazovom použití jednoducho do odpadu.

Ak by bolo ročne 980 miliónov vypraných textilných utierok vymenených za jednorazové utierky, vznikli by za rok značné množstvá nebezpečných odpadov. Navyše existuje nebezpečenstvo, že kontaminované jednorazové utierky sa dostanú do priemyselného odpadu so záťažou pre životné prostredie.

Spotrebu a náklady môžete celkom jednoducho ušetriť.

Pri prenájme viacnásobne použiteľných utierok ušetríte nákup, nemáte viac žiadne problémy s držaním na sklade a logistikou a tiež nemusíte viac myslieť na náklady na ochranu životného prostredia a likvidáciu. Viacnásobne použiteľné utierky predovšetkým ale zvládajú transparentnosť nákladov v plnom servise a bezpečnosť pri plánovaní. Aj v tomto bodujú viacnásobne použiteľné utierky.

Umweltvorteile mit MEWA Putztüchern

Gäbe es das MEWA Putztuchsystem nicht und Einwegmaterialien kämen zum Einsatz, würde jährlich gefährlicher Abfall anfallen. Auch verschlissene Tücher sind nicht umweltbedenklich. Sie werden erst nach dem Waschen aussortiert und thermisch verwertet. 

Der Waschprozess von MEWA Putztüchern

Durch ein Wiederverwertungssystem für das Spül- und Waschwasser spart MEWA bis zu 50% Wasser gegenüber herkömmlichen Waschverfahren. Die Kaskadentechnik filtert noch verwertbares Waschwasser aus den letzten Spülgängen. Wiederaufbereitet kann es dann für weitere Waschgänge verwendet werden. 

Als Waschmittel werden nichtionische Tenside eingesetzt, die biologisch abbaubar, dermatologisch getestet und im Einsatz unbedenklich sind.

Qualität und Sicherheit haben Priorität

Qualitätskontrolle bei MEWA

  • Visuelle Kontrollen durch MEWA Mitarbeiter, die grobe Verschmutzungen und stark zerrissene Tücher von Hand aussortieren.
  • Computergesteuerte Überprüfung des Tuchgewichts: Zu schwere (anhaftende Verschmutzungen) und zu leichte Tücher (verschlissen) werden automatisch aussortiert.
  • Überprüfung auf Metallrückstände: Die Einzeltücher durchlaufen einen Metalldetektor, der Rückstände im Tuch erkennt und es anschließend aussortiert.

Gefahrgut sicher verwahrt

Ölverschmierte, mit Lösungsmittel getränkte Tücher gelten beim Transport als Gefahrgut und bedürfen der normgerechten Behandlung. Damit die Einhaltung aller Vorschriften garantiert werden kann, hat MEWA spezielle luftdichte Safety Container entwickelt, in denen sich die Schmutzstoffe in den Tüchern nicht entzünden können.

Fazit

Setzen Sie auf Mehrweg statt Einweg – auch im Bereich Putztücher. Im Mietsystem sparen Sie gegenüber Einweg-Putzpapier und Einweg-Putztuchrollen Zeit und Geld und leisten gleichzeitig einen wertvollen Beitrag für die Umwelt.

Putztücher

Najprv vyskúšajte, potom prenajímajte - Systém čistiacich utierok na skúšku

Máme nielenže najlepšiu čistiacu utierku, ale aj ten najlepší servis. Neveríte nám? Oboznámte sa s našimi opakovane použiteľnými čistiacimi utierkami MEWA počas nášho testu služieb. Ponúkame Vám test našej služby až na dva mesiace.