Často hľadané

  • Čistiace utierky Mewa
  • Absorpčné olejové rohože
na prehľad

Rohože na absorpciu oleja: Pracujte bezpečne a chráňte životné prostredie

7. februára 2024
Trvalá udržateľnosť
Rohož Multitex pojme až 3 litre tekutiny.

Nemusíte sa ani pozerať: Na podložku Multitex od spoločnosti Mewa môžete pohodlne a bezpečne položiť diely znečistené olejom, zatiaľ čo vy sa sústredíte na opravu. Je to čisté a udržateľné riešenie, pretože vysoko absorpčná rohož Mewa na absorpciu oleja je k dispozícii v systéme na opakované použitie ako súčasť služby: Mewa dodá absopčné rohože, odvezie znečistené a vyperie ich.

Prečo toľko spoločností stále pracuje s objemnými záchytnými nádržami na olej, keď flexibilné textilné rohože plnia rovnakú úlohu a sú oveľa praktickejšie? Možno chýba dôvera v ich sací výkon? Elena Holanová, konateľka spoločnosti Mewa Slovensko, si tento predsudok nepripúšťa: "Naše rohože Multitex majú špeciálne rúno, ktoré dokáže absorbovať až 3 litre kvapaliny v závislosti od veľkosti. Zvláštnosťou rohože je, že zároveň zostáva na povrchu prakticky suchá, pretože tekutina sa rýchlo odvádza z vonkajšej tkaniny dovnútra a ukladá sa v absorpčnom jadre."

Rohož na absorpciu oleja Mewa s rozmermi 58 x 88 cm je ľahká a ľahko sa s ňou manipuluje. Možno ju priestorovo úsporne skladovať, napr. na polici a ľahko ju vložiť všade tam, kde ju potrebujete na opravu. Flexibilne sa zmestí aj do tých najzapadnutejších rohov. Bezpečne a čisto chráni výrobné systémy, komponenty a podlahy pred znečistením a nebezpečnými kvapalinami, čím zabezpečuje väčšiu bezpečnosť na pracovisku. Mastné a klzké podlahy sú s rohožou Multitex minulosťou. V prípade väčších plôch stačí položiť niekoľko rohoží k sebe.

A čo robiť s rohožou, keď je nasiaknutá olejom? Spoločnosť Mewa ponúka bezpečnostnú nádobu SaCon, ktorú možno hermeticky uzavrieť. Dodáva sa ako pevná súčasť systému na opakované použitie a slúži na dodávku, bezpečné uskladnenie a odvoz rohoží servisným vodičom. Takto je možné vysvetliť systém Mewa. "Multitex dodávame priamo do výrobných závodov alebo dielní našich zákazníkov," vysvetľuje Elena Holanová. "V dohodnutom termíne vyzdvihneme bezpečnostné kontajnery s použitými rohožami, ekologicky ich vyperieme, dôkladne skontrolujeme a doručíme späť zákazníkovi. Ide o čisté a udržateľné riešenie."


Elena Holanová

konateľka spoločnosti Mewa Slovensko

"Naše rohože Multitex majú špeciálne rúno, ktoré dokáže absorbovať až 3 litre kvapaliny v závislosti od veľkosti. Zvláštnosťou rohože je, že zároveň zostáva na povrchu prakticky suchá, pretože tekutina sa rýchlo odvádza z vonkajšej tkaniny dovnútra a ukladá sa v absorpčnom jadre."


Obrazový a filmový materiál


Kontakt pre tlač


MediaTrust Communications spol. s r.o.

Michal Peterka Telefón: +420 603 556 404 mpeterka@mediatrust.cz

Praha 10 Praha


na prehľad