Používanie cookies

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním tejto web stránky s týmto použitím súhlasíte. Podrobnosti nájdete tu.

Čistiace utierky MEWA na viacnásobné použitie

Čistiace utierky MEWA na viacnásobné použitie trvalo chránia životné prostredie, pretože ich možno veľa ráz opakovane použiť. To, ako možno hneď dvakrát ušetriť zdroje s výrobkom na viacnásobné použitie, ktorý chráni životné prostredie, ukazuje MEWA, špecialista v oblasti textilných služieb. Čistiace utierky MEWA možno nielen 50-krát vyprať, ale i opäť použiť. Samotné utierky pozostávajú z 50 % z recyklovaného materiálu.


Už pri výrobe utierok MEWA myslí na životné prostredie. V súčasnosti sa v tkáčovni skupiny MEWA ročne vyrobí okolo 104 miliónov utierok. Na výrobu sa používajú len takzvané dlhé vlákna. „Tieto vlákna sa vyznačujú vysokou pevnosťou a nízkou tvorbou útkových slučiek. Vysoká pevnosť priadze zvyšuje opätovnú použiteľnosť utierok, čím sa ušetria suroviny. Okrem toho sa priadza vyrába zo spracovaných surovín,“ vysvetľuje Veronika Lipovská, konateľka spoločnosti MEWA Textil-Service SR s. r. o. Ale aj bavlnené útkové slučky, ktoré vznikajú pri výrobe, sa recyklujú, namiesto toho, aby sa likvidovali: Plnoautomatizované pohyblivé čistiace stroje sajú útkové slučky a zbierajú ich. Potom sa spracujú na zvukovo-izolačný materiál, ktorý sa používa napr. v automobilovom priemysle.


V rámci celej Európy zásobuje MEWA čistiacimi utierkami na viacnásobné použitie viac ako 120 000 podnikov a poskytuje im komplexné služby. V priemysle, tlačiarňach, autoservisoch a remeselných dielňach sa vďaka nim udržiavajú nástroje, stroje a výrobné zariadenia čisté. Dodávanie čistiacich utierok, ktoré sú vždy pripravené na použitie pri zachovaní stálej kvality, bolo odmenené. MEWA je svetovým lídrom v oblasti viacnásobne použiteľných čistiacich utierok.

Váš kontakt

Michal Peterka

MediaTrust Communications spol. s r.o.

Praha 10

Praha