Čistiace utierky MEWA na viacnásobné použitie

Čistiace utierky MEWA na viacnásobné použitie trvalo chránia životné prostredie, pretože ich možno veľa ráz opakovane použiť. To, ako možno hneď dvakrát ušetriť zdroje s výrobkom na viacnásobné použitie, ktorý chráni životné prostredie, ukazuje MEWA, špecialista v oblasti textilných služieb. Čistiace utierky MEWA možno nielen 50-krát vyprať, ale i opäť použiť. Samotné utierky pozostávajú z 50 % z recyklovaného materiálu.


Už pri výrobe utierok MEWA myslí na životné prostredie. V súčasnosti sa v tkáčovni skupiny MEWA ročne vyrobí okolo 104 miliónov utierok. Na výrobu sa používajú len takzvané dlhé vlákna. „Tieto vlákna sa vyznačujú vysokou pevnosťou a nízkou tvorbou útkových slučiek. Vysoká pevnosť priadze zvyšuje opätovnú použiteľnosť utierok, čím sa ušetria suroviny. Okrem toho sa priadza vyrába zo spracovaných surovín,“ vysvetľuje Veronika Lipovská, konateľka spoločnosti MEWA Textil-Service SR s. r. o. Ale aj bavlnené útkové slučky, ktoré vznikajú pri výrobe, sa recyklujú, namiesto toho, aby sa likvidovali: Plnoautomatizované pohyblivé čistiace stroje sajú útkové slučky a zbierajú ich. Potom sa spracujú na zvukovo-izolačný materiál, ktorý sa používa napr. v automobilovom priemysle.


V rámci celej Európy zásobuje MEWA čistiacimi utierkami na viacnásobné použitie viac ako 120 000 podnikov a poskytuje im komplexné služby. V priemysle, tlačiarňach, autoservisoch a remeselných dielňach sa vďaka nim udržiavajú nástroje, stroje a výrobné zariadenia čisté. Dodávanie čistiacich utierok, ktoré sú vždy pripravené na použitie pri zachovaní stálej kvality, bolo odmenené. MEWA je svetovým lídrom v oblasti viacnásobne použiteľných čistiacich utierok.

Váš kontakt

Michal Peterka

MediaTrust Communications spol. s r.o.

Praha 10

Praha