Často hľadané

  • Čistiace utierky Mewa
  • Absorpčné olejové rohože
na prehľad

Príručka k čistiacim utierkam Mewa

31. januára 2023
Čistiace utierkyTrvalá udržateľnosť
Pevná univerzálna utierka Mewatex je klasikou medzi čistiacimi utierkami

Čistiace utierky Mewa sú oficiálne od roku 2011 najlepšie utierky na svete. Aby však zostali v top forme, musia byť použité tie správne a na správnom mieste. Na čo si musíte dať pri výbere pozor? Technické názvy čistiacich utierok znejú sľubne, ale čo znamenajú? Volajú sa Mewatex, Mewatex Ultra, Mewatex Plus, Mewa Protex, sú bielo-červené, bielo-modré, bielo-zelené, ružovo-šedé a úplne modré. Sú tenšie alebo hrubšie, drsnejšie alebo jemnejšie. Dnes už nájdete ideálnu čistiacu utierku na každé použitie.

Mewa ide s dobou a rozširuje sortiment v súlade s vývojom od Priemyslu 2.0 ku 4.0. Pred viac ako sto rokmi začala nemecká spoločnosť Mewa s jedinou utierkou: na začiatku bol Mewatex. Špeciálne tkaná bavlnená látka vyrábaná spoločnosťou Mewa je robustná, savá, rozmerovo stála a predovšetkým: opakovane použiteľná. V minulosti sa dala desaťkrát vyprať a doručiť zákazníkovi, dnes vydrží až 50 praní bez toho, aby utrpela kvalita. V priebehu desaťročí bol Mewatex ďalej vylepšovaný a pribudli aj ďalšie čistiace utierky. Rok 1997 bol vyhlásený "rokom čistiacich utierok" a na trh boli uvedené utierky Mewatex Plus na citlivé povrchy a Mewa Protex z mikrovlákna - prakticky bez žmolkov. Hlavnou myšlienkou bolo ponúknuť každému výrobnému a remeselnému podniku ideálne produkty na dokonalé čistenie strojov a nástrojov – a to v obehovom systéme, ktorý je šetrný k životnému prostrediu. Mimochodom, udržateľné pranie je už viac ako 40 rokov deklarovaným cieľom, ktorý spoločnosť dosahuje vďaka vysokým ekologickým štandardom v podnikoch.

Všetky kvalitné čistiace utierky sú k dispozícii v systéme zdieľania

Dnes nazývame systém Mewa ako Textilsharing alebo textilný sharing. Viac ako 190 000 spoločností z 21 európskych krajín používa čistiace utierky Mewa bez toho, aby ich vlastnili. Mewa utierky vyzdvihne, vyperie, skontroluje ich kvalitu a znovu ich do firmy privezie. Táto výhodná všestranná služba je spoločná pre všetky čistiace utierky. A čím sa líšia?

Silné stránky jednotlivých čistiacich utierok

Mewatex: pevná univerzálna utierka z vysoko kvalitnej bavlny necháva všetky papierové utierky ďaleko za sebou. Vďaka svojej špeciálnej povrchovej štruktúre je mimoriadne savá. Čistí stroje a súčiastky oveľa ľahšie, rýchlejšie a dôkladnejšie. Spoľahlivo odstraňuje znečistenie olejmi, farbami, emulziami, rozpúšťadlami a mastnotou. Je tiež ideálna na mokré čistenie hladkých povrchov.

Mewatex Plus: Pokiaľ potrebujete okrem silných univerzálnych čistiacich utierok aj niečo mimoriadne jemné, je táto utierka pre Vás tá pravá. Jemne odstraňuje hrubé nečistoty z citlivých povrchov. Vďaka tesnej väzbe tkania sa na tejto utierke z vysoko kvalitnej bavlny tvorí výrazne menej žmolkov.

Mewatex Ultra: Táto čistiaca utierka je ideálnou voľbou tam, kde je vyžadovaná nielen savosť a jemnosť, ale aj rýchlosť. Okrem turbo absorpčnej schopnosti je jej výhodou aj to, že prakticky nezanecháva žmolky. Utierka zo špeciálne upravenej bavlnenej tkaniny behom okamihu pohltí mnohonásobok svojho objemu a je vhodná aj na leštenie.

Mewa Protex: Táto utierka z mikrovlákna sa odporúča na čistenie a leštenie veľmi citlivých povrchov. Je prakticky bez žmolkov. Vyrába sa z vysoko savého materiálu. Dokáže absorbovať až 2,5 násobok svojej hmotnosti.

Nájsť správnu čistiacu utierku teda nie je zas až také ťažké. Ak si chcete byť úplne istí, opýtajte sa spoločnosti Mewa. Odborníci na čistiace utierky Vám radi poradia, ktorá textília je pre Vaše konkrétne potreby najvhodnejšia.


Obrazový a filmový materiál


Kontakt pre tlač


MediaTrust Communications spol. s r.o.

Michal Peterka Telefón: +420 603 556 404 mpeterka@mediatrust.cz

Praha 10 Praha


na prehľad