Často hľadané

  • Čistiace utierky Mewa
  • Absorpčné olejové rohože
na prehľad

Spoločnosť Spessart, ktorá sa zaoberá výšivkami a potlačou textilu, je novým členom skupiny Mewa

31. januára 2024
PodnikTrvalá udržateľnosť
Nový člen skupiny Mewa: úprava textilu a vyšívanie Spessart

Poskytovateľ textilných služieb Mewa rozširuje svoje podnikateľské portfólio. Od 1. januára 2024 sa spoločnosť Spessart so sídlom v Stockstadte nad Mohanom stala dcérskou spoločnosťou skupiny Mewa. Bude pôsobiť pod názvom "Spessart Textilveredlungs-Service GmbH".

Spoločnosť Spessart, ktorá sa špecializuje na spracovanie textilu, výšivky, potlač a dokončovacie práce, bola založená v roku 1946. Zamestnáva približne 100 ľudí a v roku 2022 dosiahla ročný obrat viac ako päť miliónov eur. Výroba prebieha v Nemecku, v mestách Alzenau, Immenhausen a Stockstadt nad Mohanom. Na týchto troch miestach sa vyšívajú a potláčajú textílie všetkých druhov.

Obe spoločnosti spája dlhoročné partnerstvo. Spoločnosť Mewa úzko spolupracuje so spoločnosťou Spessart už mnoho rokov v oblasti služieb vyšívania alebo tlače loga na textil. "Vzťahy medzi spoločnosťami Spessart a Mewa sa vyznačujú dôverou a uznaním. Týmto prevodom a integráciou do skupiny Mewa prehlbujeme naše úspešné obchodné vzťahy a zároveň posilňujeme náš hodnotový reťazec. Srdečne vítame všetkých nových zamestnancov a tešíme sa na ešte intenzívnejšiu spoluprácu v budúcnosti," hovorí Bernhard Niklewitz, generálny riaditeľ (CEO) spoločnosti Mewa.

Obchodné riadenie spoločnosti prevzali Reiner Heinrichs, vedúci oddelenia produkcie pracovných odevov spoločnosti Mewa, a Günes Yenen, doterajší obchodný riaditeľ spoločnosti Mewa v Anglicku. Na zabezpečenie hladkého prechodu zostane Hans Dieter Bittroff v spoločnosti Spessart ako generálny riaditeľ aj v roku 2024. Spoločnosť Mewa bola pre neho prvou voľbou, keď hľadal riešenie nástupníctva v spoločnosti. "Spoločnosť Spessart zostane prevádzkovo nezávislá a jej podnikanie bude pokračovať v nezmenenej podobe. Som mimoriadne rád za svojich zamestnancov, že som našiel partnera, ktorý zdieľa hodnoty rodinného podniku," vysvetlil Bittroff.


Bernhard Niklewitz

generálny riaditeľ (CEO) spoločnosti Mewa

"Vzťahy medzi spoločnosťami Spessart a Mewa sa vyznačujú dôverou a uznaním. Týmto prevodom a integráciou do skupiny Mewa prehlbujeme naše úspešné obchodné vzťahy a zároveň posilňujeme náš hodnotový reťazec. Srdečne vítame všetkých nových zamestnancov a tešíme sa na ešte intenzívnejšiu spoluprácu v budúcnosti."


Obrazový a filmový materiál


Kontakt pre tlač


MediaTrust Communications spol. s r.o.

Michal Peterka Telefón: +420 603 556 404 mpeterka@mediatrust.cz

Praha 10 Praha


na prehľad